Pokyny pre súťažiacich

Pokyny pre súťažiacich v celoštátnom kole Biblickej olympiády 2023/2024

Kategória 1 - ZŠ

• Celoštátne kolo BO prebehne prezenčne v Spišskej Kapitule, Spišskom Podhradí, 21.5.2024.
  • Nástup na súťaž je deň vopred, t. j. v pondelok 20.5.2024 do 13,00 hod.

Kategória 2 - SŠ

• Celoštátne kolo BO prebehne prezenčne v Spišskej Kapitule, Spišskom Podhradí, 22.5.2024.
  • Nástup na súťaž je deň vopred, t. j. v utorok 21.5.2024 do 13,00 hod.

Registrácia pozostáva z dvoch krokov:

Pokyny k vyhotoveniu a zasielaniu scénky pre obe kategórie

• Jednou z úloh súťažného družstva je pripraviť súvisle natočenú scénku v trvaní 2 až 2,5 minúty (bez strihu a efektov).
  • Scénku je potrebné nahrať na youtube pod názvom v tvare: Diecéza_kategória_súradnice vášho videa (zo SP)
  • Link na video treba zaslať na adresu: biblickaolympiada2021@gmail.com najneskôr 6.5.2024.
  • Pozrite si postup: Ako nahrám video na youtube
  • Zo strany učiteľa je možná pomoc pri príprave scénky a bezprostredne pred vyhotovením videozáznamu.
  • Hudobné, zvukové sprevádzanie slúži na dotvorenie atmosféry, nesmie obsahovať hovorené slovo, pretože by to nahrádzalo v scénke ďalšiu osobu – čo by dané družstvo zvýhodnilo.
  • Vo videozázname nesmú byť použité digitálne efekty ani iné dodatočné efekty (vrátane strihov).

Kritériá hodnotenia scénky - pre učiteľov

Veľa zdaru, tešíme sa na vás!
KPKC, n.o.
Začať súťažiť